0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

Paieška

 

 

0

Įdomybės

 
KADA ATSIRADO SŪRIS?

Apie sūrį sklando nemažai legendų, jo atsiradimo istorija taip pat yra miglota, skirtinguose šaltiniuose nurodoma vis kitokia atsiradimo data. Faktas, kad sūris atsirado ne anksčiau, nei pradėti auginti gyvuliai duodantys pieno. Daug kur nurodoma, kad pirmieji sūrio egzistavimo rašytiniai įrodymai atsirado 2000 metų. Tokio senumo randami įrašai apie sūrių receptus. Tačiau iš tiesų žmonės sūrį gaminti pradėjo daug seniau – yra rasta senesnių nei 6000 metų senumo indų su sūrio likučiais liekanų.

Skaityti plačiau
KIEK PIENO REIKIA SŪRIUI PAGAMINTI?

Pieno išeiga sūrio gamybai dažnai priklauso nuo sūrio rūšies, tačiau jei skaičiuotume vidurkį, galime teigti, kad iš 10 litrų pieno galima pagaminti 1 kilogramą sūrio. Tik pagalvokite kiek reikia laiko ir pastangų užauginti gyvuliui ir išgauti tiek pieno. Sūris – išties unikalus produktas!

Skaityti plačiau
KAS BENDRO TARP SŪRIO IR MIEGO?

Didžiosios Britanijos mokslininkai išsklaidė mitą, kad valgyti sūrį vakare - nesveika. Priešingai, gabalėlis sūrio prieš miegą ne tik padės išvengti naktinių košmarų, bet ir leis „pasirinkti" norimus sapnus, rašo „Dairy Reporter".
Didžiosios Britanijos sūrių gamintojų tarybos organizuotame tyrime dalyvavo 200 savanorių, kurie 30 min. prieš miegą suvalgydavo po 20 g sūrio. 72 proc. tyrimo dalyvių teigė, kad miegojo puikiai, 67 proc. respondentų prisiminė savo sapnus. Mokslininkai teigia, kad tai - pirmas tokio pobūdžio tyrimas. Jie žada paneigti seniai gyvuojantį įsitikinimą, kad prieš miegą suvalgius sūrio, naktį kankins neramus miegas. „Įrodyta, kad sūrio sudėtyje esanti amino rūgštis triptofanas mažina stresą ir gerina miegą", - tvirtina mitybos specialistė Judita Bryans.

Skaityti plačiau
 
smart foreash